Šobrīd nav īstais laiks vainīgo meklēšanai

Tas nav tikai par Vāciju, bet arī Latviju. Kristians Drostens, pazīstamais vācu virusologs, SARS atklājējs 2003, par pašreizējo situāciju:

“Līdz šim Vācijas Federatīvajā Republikā nav bijis neviena veselības ministra, nedz arī citu ministru, kam būtu jātiek galā ar šādu medicīnisku problēmu. Šāds izaicinājums vēl nekad nav bijis Federālās Republikas vēsturē. Tāpēc šobrīd nav īstais laiks vainīgo meklēšanai.

Ir viena lieta, ko es esmu tik skaidri redzējis pēdējās dienās: mums tagad ir mazliet jāatkāpjas no politiskās žurnālistikas un jāļauj iznākt priekšplānā zinātnes žurnālistikai un uz saturu orientētai žurnālistikai. Tas šobrīd ir svarīgi, jo pretējā gadījumā tērējam pārāk daudz sabiedriskā laika un sabiedrības uzmanības. Tagad nav laiks jautāt: “Kā ir ar partijas kongresu tagad? Vai tas notiks? Un kas ar futbola spēlēm?” un apmulsināt politiķus ar šādiem jautājumiem. Tam nav jēgas. Tagad svarīgākais ir pārvarēt Vācijas medicīnas sistēmas izaicinājumus un trūkumus”.

NDR Corona aplāde, 12.03.2020

Vācu valodas pratējiem iesaku NDR un Kristiana Drostena (Christian Drosten) podkāstu. Lieliski, informatīvi par koronavīrusu.

49437638533_59fe51236f_o

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s