Lūdzu, atrodiet pareizo masku!

Maniem un draugiem un paziņām, šķiet, ir zināma mana attieksme pret D.Trampu. Mani vēl aizvien fascinē, kā lielā, mūsdienīgā un varenā valstī nebija neviena cita, ko ievēlēt, kā vien D.T. Manas drūmākās priekšnojautas par viņa prezidēšanas stilu, diemžēl, ir piepildījušās pilnībā. Baltā nama ierēdņi droši vien dzīvo kā uz pulvera mucas, zīlējot, kādas jaunas šmuces atkal vajadzēs satīrīt. Bet dzīve un ASV ir pārsteigumu pilna: vakardien Tramps pārspēja pats sevi.

ASV Baltā nama saimnieks ir panācis to, ka  citu valstu politiķi ir atmetuši diplomātiskās pieklājības paliekas un par viņu vienkārši ierēc. Pazīstamais Eiropas politiķis, bijušais Beļģijas premjers Gajs Verhofstads pirms pāris dienām Facebook dalījās ar neparasti pravietisku bildi.

93407227_10158579942640016_1101379698031591424_n

“Viena maska var izglābt tūkstošiem dzīvību, ja to preizi lieto”. Dr. Fauci, ASV vadošais epidemiologs.

Tātad, vakardien D.Tramps, komentējot COVID-19, ieteica mediķiem pārbaudīt, vai dezinfekcijas līdzekļa injekcijas varētu slimos atbrīvot no slimības. Es kā ķīmiķis saku: var gan. Jo slimība dzīvo tikai dzīvā būtnē. Ar dezinfekcijas līdzekli nogalinot slimnieku, iet bojā arī vīruss.

Tagad Baltā nama preses dienests cenšas attaisnoties, ziņojot, ka žurnālisti bezatbildīgi izplatījuši prezidenta teikto. Prezidentam lojālie mediji nosoda smējējus, stāstot, ka prezidenta teiktais ir izrauts no konteksta. Bet paklausieties paši. Tur nav ko izraut ko konteksta. Prezidents prātuļo, ka gaisma un dezinfektanti nogalina vīrusu ārīgi, un iesaka mediķiem pārbaudīt, varbūt nogalina arī iekšķīgi, injicējot dezinfekcijas līdzekļus.

Protams, varam smieties, bet nevajadzētu aizmirst, ka cilvēki ir izmisumā.

Pirms mēneša, neatguvies no COVID-19 uzvaras gājiena, D.Tramps steidzās pasauli iepriecināt, ka ir zāles pret COVID-19 malārijas līdzeklis, hlorokvīns. Kāds izmisis vīrs iedzēra baseina tīrāmo līdzekli, kura sastāvā bija šī viela, un šobrīd šis vīrs ir nelaiķis. Viss velti. Eiropas Zāļu aģentūra brīdina, ka pašreizējie testi neapstiprina hlorokvīna efektivitāti pret koronavīrusu, bet atklāj nopietnas blaknes.

Tikmēr es savā e-pastā saņemu uzmundrinošu spamu par iespēju nopirkt hlorokvīnu.

Cilvēki sociālajos tīklos iesaka ignorēt D.Trampu, un smejas par tiem, kas viņu ņem nopietni. Bet, cilvēki mīļie, viņš ir valsts vadītājs. Būtu tikai normāli, ja cilvēki paļautos uz savas valsts vadītāju.

Tomēr cerība ir. Tikai jāatrod pareizā maska.

Papildinājums. Kā jau varēja sagaidīt, Saindēšanas kontroles centrs ziņo, ka vairāk kā parasti cilvēki iedzerot hlora balinātāju. Visi dzīvi, labi, ka tikai iedzer. Ja injicētu, sekas būtu daudz smagākas. 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s