Dīvainā pārpratumu virkne manā dzīvē

Manā dzīvē ik pa brīdim notiek mazi pārpratumi, mazas dīvainības. Jau sen ienāca prātā doma pierakstīt, lai pašai nepiemirstos un neizbalotu notikumu krāsas, un arī lai liktu pasmaidīt Tev, mīļais lasītāj, kas ieklīdis manā digitālajā dienasgrāmatā.

Atceros kādu franču filmu no savas bērnības. Tā bija par miljonāra meitu, kas bija pazudusi džungļos un bija slavena ar savu nemitīgo iekulšanos nepatikšanās. Izmisušais tēvs nolīga detektīvu, lai viņu atrastu. Detektīvam ienāca prātā ģeniāla doma – lai atrastu meiteni, viņš piesaistīja puisi, kas arī nepārtraukti iekūlās nepatikšanās. Viņam likās, ka puisis džungļos piedzīvos pašu pārpratumu virkni, kas aizvedīs pie meitenes. Viņam bija taisnība. Puisis tik tiešām nemitīgi iepinās starpgadījumus, un galu galā, attapās tai pašā džungļu slimnīcā, kur bija nokļuvusi meitene. Filma beidzās laimīgi: starp abiem dzima mīla no pirmā acu skata un viņi atgriezās mājās. Lai gan filma saucās “Neveiksminieki”, es nedomāju viss, ka miljonāra meita, kas izdzīvo katastrofā, un jaunais puisis, ko viņa iemīl, ir nelaimīgi. Un vēl es domāju, ka mani mierīgi varēja aizsūtīt uz džungļiem meklēt to meiteni: es viņu atrastu. Un es nedomāju, ka dīvaino pārpratumu virknes mani dara nelaimīgu.

Šķiet, ka šie dīvainie pārpratumi manā dzīvē ir biežāk kā citiem, lai gan kā dabaszinātniece es apšaubu savu mērījumu precizitāti. Proti, ja mēs kaut kam sākam pievērst vērību, mums šķiet, ka tas notiek biežāk. Turklāt es mēru tikai savu pieredzi, man trūkst mērinstrumentu citu cilvēku pieredzei. Bet lai vai kā, es nolēmu pierakstīt.

Pirmais notikums, par ko pastāstīšu, ir par to, kā rakstīju rakstu žurnālam. Mani uzrunāja žurnāla redaktore, un es piekritu rakstīt par sev tuvu tēmu, un vēl žurnāla redaktore apsolīja man honorāru. Vārdu sakot, laime pilnīga.

Kā cilvēks, ko ik pa brīdim apvaino kalpošanā Sorosam, Big Green vai Big Pharma, esmu ļoti uzmanīga ar sava konta tīrību, tāpēc to regulāri pārbaudu. Pamanot ieskaitījumu no sev nezināmas organizācijas, sadugu. Pameklēju gūglē, bet neatradu neko, kas man varētu paskaidrot, kāpēc šāda organizācija man kaut ko maksā, un pakonsultējoties ar vīru, nolēmu naudu aizskaitīt atpakaļ.

Veikusi pārskaitījumu, pārbaudīju saņemtās vēstules (papīra vēstules). Viena to tām izrādījās tieši no tās organizācijas, kas man bija uzskaitījusi naudu. Izrādās, ka šī organizācija ir žurnāla izdevēja un atsūtījusi man honorāra līgumu par rakstu žurnālam. Bet naudu jau pirms 10 minūtēm es biju aizskaitījusi prom! Informēju žurnāla redaktori par savu muļķīgo kļūdu un nosūtīju organizācijai parakstītu honorāra līgumu.

Lūk. Aizmirsu visu šo, līdz saņēmu no pasta pavēsti, ka man jāierodas pastā saņemt sūtījumu. Pavēsts nostāvēja uz mana loga kādu laiku. Šodien biju pastā saņemt sūtījumu. Izrādās, tā bija mana vēstule ar honorāra līgumu, bet līdz adresātam tā neaizgāja, jo uz tās bija  uzlīmēta pārāk lēta pastmarka. Tagad man bija jāsamaksā soda nauda un vēl jāpiemaksā, lai pasts to vēstuli sūtītu tālāk. Es iebildu. Es mājās neturu pastmarkas. Ja man jāsūta vēstule, es pastmarku nelīmēju pati, bet dodos uz pastu un lūdzu darbiniecei izraudzīties pareizo, uzlīmēt un nosūtīt. Es to daru, lai izvairītos no gadījumiem kā šis. Un es sūtu vēstules tik reti, ka nav vērts man glabāt aploksnes un markas. Bet, nu, protams, pierādījumu man nekādu.

Tā nu gāja man ar to honorāru. Ar pastu nestrīdējos, samaksāju sodu, jo nevēlējos uzsākt jaunu pārpratumu virkni. Vēstule tagad ceļo pie organizācijas, kas, iespējams, sen aizmirsusi, par ko bija darījums.

P.S. Piezvanīja žurnāla redaktore. Visticamāk, tā tomēr nav pasta vaina, un mana arī nē. Žurnāla izdevējs parasti izsūta autoriem honorāra līgumus kopā ar aploksni, kam jau ir uzlīmēta pastmarka. Tā ir kāda darbinieka kļūda. Protams, tā gādījies pirmoreiz. Tieši ar vēstuli man. Jūs jau sapratāt, kāpēc man.

Silpurenes2

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s