Olšūnas un spermiji

Lasot dažādus argumentus, kāpēc aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas, nonācu pie secinājuma, ka gandrīz vienmēr šie argumenti der, lai aizliegtu nodot spermu bezbērnu vīriešiem. Tikai divos gadījumos argumenti ir dzimumspecifiski – vienā gadījumā ir neskaidri riski auglībai, otrā gadījumā – skaidri redzami riski tikumībai. Nesaprotu, kāpēc šis jautājums par spermas donoriem vēl nav nonācis Saeimā?

 Argumenti Kāpēc aizliegt nedzemdējušām sievietēm? Kāpēc aizliegt bezbērnu vīriešiem?
Materiāla kvalitāte

 

fakts, ka olšūnas donorei ir bērns un bērns ir vesels, ir viena no garantijām, ka donores olšūna būs kvalitatīva (dr. Zaļetova).

Turklāt, ņemot vērā, ka mākslīgā apaugļošana ir arī finansiāli ietilpīgs process, olšūnas kvalitātei ir ne tikai medicīniski un emocionāli, bet arī finansiāli svarīgi apsvērumi (dr. Zaļetova)

fakts, ka spermas   donoram ir bērns un bērns ir vesels, ir viena no garantijām, ka donora sperma būs kvalitatīva (es)

Turklāt, ņemot vērā, ka mākslīgā apaugļošana ir arī finansiāli ietilpīgs process, spermas kvalitātei ir ne tikai medicīniski un emocionāli, bet arī finansiāli svarīgi apsvērumi. (es)

Apzinās ziedošanas būtību

 

Būtu ieteicams savu bioloģisko materiālu nodot tikai tām sievietēm, kas tik tiešām apzinās, jā, nebaidīšos teikt, šī bioloģiskā materiāla svētumu. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai, pieņemot šo lēmumu, sieviete arī izjustu šo jautājumu. Nedzemdējusi sieviete nevar izjust šo sirds jautājumu, kas tas ir – māte, bērns, vecāki.

(Dr. Ancāne)

Būtu ieteicams savu bioloģisko materiālu nodot tikai tiem vīriešiem, kas tik tiešām apzinās, jā, nebaidīšos teikt, šī bioloģiskā materiāla svētumu. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai, pieņemot šo lēmumu, vīrietis arī izjustu šo jautājumu. Vīrietis bez bērniem nevar izjust šo sirds jautājumu, kas tas ir – tēvs, bērns, vecāki.

(es)

Riski neauglībai Guntis Belēvičs arī apgalvo, ka olšūnu ziedošana palielina neauglības risku. Pētījumus, kas apstiprinātu viņa apgalvojumus, ministrs gan nespēj likt galdā. Nav (varbūt ir – skatīt zemāk)
Riski tikumībai Nav Spermas paraugs tiek iegūts masturbācijas procesā tam speciāli paredzētā telpā, kur donoru neviens netraucēs (klīnika)

Liberāļiem no tā ne silts ne auksts, bet daudziem fundamentālistiem masturbēšana skaitās netikumība. Vai tas ir labi, pavest grēkā jaunus vīriešus? (es)

2364734203_937bfdfe48_b

Attēls: Scott Maxwell, www.lumaxart.com

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s