Kāpēc PVD neizmanto iespēju? #dogo

Līdz šim domāju, ka valsts garantē, ka veikalos pārtika ir droša. Un suņu barība ir droša.

Latvijā ir spēkā Dzīvnieku barības aprites likums, kura mērķis ir ir nodrošināt kvalitatīvas, cilvēku un dzīvnieku veselībai, dzīvībai un videi nekaitīgas dzīvnieku barības (turpmāk — barības) apriti. Tātad – drošas!
Noklausoties ierēdnes atbildi žurnālistei par barības drošību, nesadzirdam pārliecinošu apgalvojumu ka “Dogo” ir droša, vien to, ka veiktās analīzes neparāda cēloni. No vienas puses, loģiski atbilde- izpētīti vien pussimts vielu, bet potenciālo piesārņotaju var būt ievērojami vairāk. Bet kā ar drošību? Pētnieki dr. Ilzes Matīses-Van Houtenas vadībā aptaujāja saslimušo suņu saimniekus un atklāja, ka 94% no tiem ir savus suņus ēdinājuši ar “Dogo”, kamēr pašam “Dogo” pieder tikai 30-40% tirgus, kā paši apgalvo. Un te ir zinātnieka Andra Ambaiņa aprēķini, kas ļauj viņam izdarīt secinājumu:

Skaitļi. Pēc presē izskanējušās informācijas:
– ar Dogo tiek baroti aptuveni 40% Latvijas suņu, netiek baroti – 60%.
– starp saslimušajiem, ar Dogo baroti 94%, netiek baroti – 6%.

Proporcijas. Ja saslimušaie suņi ir x procenti no visiem Latvijas suņiem, tad
– starp suņiem, ko baro ar Dogo, saslimušo ir 94*x/40 = 2,35*x procenti
– starp suņiem, ko nebaro ar Dogo, saslimušo ir 6*x/60 = 0,1*x procenti.

Suņa iespēja saslimt ar barības vada dilatāciju/megoesophagus, ēdot Dogo, pieaug 23,5 reizes  (….) Bet 23 reižu atšķirība ir ļoti nopietns netiešs pierādījums, ka ar šo barību varētu būt problēmas. Un tas, ka var eksistēt “nezināmie faktori“, te nav adekvāts pretarguments. Ja man būtu suns – nepirktu Dogo.

Dzīvnieku barības aprites likumā ir 26. pants, kas saka:
26.pants. Uzņēmuma darbību bez iepriekšēja brīdinājuma drīkst apturēt, pieņemot rakstveida lēmumu, ja barības apriti reglamentējošos normatīvajos aktos minēto prasību pārkāpumu dēļ barībā var nonākt aizliegtas vai neatļautas vielas, slimību izraisītāji vai rodas draudi cilvēku un dzīvnieku veselībai vai dzīvībai.

Tātad – ir vai nav draudi? Kāpēc PVD ignorē 26. pantu un neaptur uzņēmumu, kamēr nav pierādīts, ka “Dogo” nav vainojams suņu saslimšanā?

2 atbildes “Kāpēc PVD neizmanto iespēju? #dogo

  1. Atpakaļ-paziņojums: Suņi rej, bet karavāna? Dogo sāgu turpinot. | Grafiti·

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s