Neticat, ka tikumības mērcē var paslēpt ideoloģisko kotleti? #CenzuraiNE

Domājat, tie, kas paredzētajos Izglītības likuma grozījumos saskata vēsmas no Krievijas, ir pārmēru bailīgi un tic sazvērastības teorijām, kā to apraksta Latvijas avīzes žurnāliste?

Bet ideoloģiju apvienot ar tikumību var pavisam vienkārši. Ir kāda jauna, skaisti izgreznota mājaslapa, kas stāsta par tikumību un garīgumu. Zili baltās krāsas, skaista (mani uzrunā)! Varat iepazīties ar tikumības baušļiem – es domāju, vairums tiem piekritīs:

1. Es pret citiem izturos tā, kā gribu, lai citi izturētos pret mani.

2. Es nedaru ļaunu ne cilvēkam, ne dzīvniekam, ne Dabai.

3. Es ar mīlestību un saudzīgi izturos pret tuvākajiem un pret dzimtajām mājām – planētu Zeme.

4. Es esmu par darbu Vispārības Labumam.

5. Es izvēlos godīgumu, taisnīgumu un patiesīgumu, tikumisku tīrību, vienkāršību un pieticību sabiedriskajā un personīgajā dzīvē.

6. Es tiecos uz savas apziņas paaugstināšanu un pozitīvu domāšanu.

7. Es piekopju veselīgu dzīves veidu.

8. Es priecājos par citu sasniegumiem tāpat kā par saviem.

9. Es esmu par visu tautu brālību.

10. Es dzīvoju saskaņā ar Sirdsapziņu.

Cieņa vienam pret otru, veselīgs dzīvesveids, atteikšanās no patērnieciskuma, mīlestība pret dabu – jā, jā, jā, arī es arī varu parakstīties zem tiem, un kļūt par šīs lieliskās kustības dalībnieci. Starp citu, ja pamanījāt – mans blogs ir tieši par to. Uzšķiram nākamo lappusi – un tur varam iepazīties, ka patiesā gaismas nesēja zeme ir Krievija, un to pareģi jau sen ir paredzējuši:

Kā ērglis Krievija pacelsies virs zemes un pārklās visu zemi ar saviem spārniem. Visi atzīs tās garīgo pārākumu.

Šī lapa arī prognozē to, ka citu valstu nenovīdīgie līderi visādi apmelos gaismas nesēju zemisku mērķu labā, bet tas nekas:

      Šis tumšais laiks ir jāpārdzīvo! Nevajag padoties panikai un bailēm. Nevajag nolaisties līdz valdnieka apvainošanai un nomelnošanai”

Vēl šaubieties, ka tā ir apzināta propoganda? Tad lai jūs nemusina, ka Krievijas Aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu tieši medijus ir nosaucis par jauna veida ieroci? Ieroci, kas mūs pieradina pie domas, ka tikumība, garīgums un Krievija ir vienotas lietas, un pagaidām šis tumšais laiks tikai jāpārdzīvo, neapvainojot valdnieku! Starp citu, pirms kāda laika Krievijā blogerus pielīdzināja medijiem.

Un, ja arī tas jūs nepārliecina, tad jādomā, ka Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Jānis Bērziņš ir vienkārši bailīgs, ja brīdina mūs par to, ka Krievija Latvijā izmantos politiskos līdzekļus. Neticat, ka viens no tādiem ieročiem ir mums iepotēt, ka rietumu vērtības (demokrātija, tolerance, vārda brīvība, kritiskā domāšana) nav mūsu vērtības, jo ir pretrunā augstākajai tikumībai? Lūk, ko saka J.Bērziņš:

Krievija gribētu, lai šeit būtu prokrieviska politiskā valdība. Par to nav šaubu. Es uzskatu, ka tas ir [viņu] mērķis. Mums ir vairākas pazīmes, ka Latvijā tas notiek. Viņi cenšas to izdarīt.

Kā vienu no mūsu līdzekļiem, kā paturēt savu valsti un noturēties šajā hibrīdkarā, militārais eksperts iesaka demokrātisko vērtību aizstāvēšanu. 

Bet, starp citu, šī mājaslapa, kas vienlaikus reklamē garīgumu, tikumību un Krieviju, nav tāda vienīgā. Katram pēc savas gaumes.

Bumba2

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s