Kur savu tikumības likumprojektu nošpikoja Saeimas deputāte?

Kamēr mēs ironizējam par Blaumaņa un Čaka darbu aizliegšanu, izpildot deputātes Stepaņenko ierosinājumu, izrādās, Krievijā notiek brīnumu lietas – baumo, ka Irkutskā no bērnu bibliotēkām izņēmuši ne vien Karlsonu, kas dzīvo uz jumta, bet arī Puškina pasaku par gailīti, jo viņš esot noknābis CARU. Pēc tam gan šai informācijai seko atsaukums, un paši brīnās, kā šāda pīle nonāca Federālajā līmenī. Pie tam, pīli izplatīja nevis šāds tāds, bet paša prezidenta padomnieks.

Bet vēl, pievēršiet uzmanību: tas notiek saistībā ar likumu, ko pieņēma 2010. gadā «О защите детей от информации, причиняющей вред их здоровью и развитию» – Par bērnu aizsardzību no informācijas, kas var kaitēt viņu veselībai vai attīstībai”.

Deputātes J.Stepaņenko priekšlikumā rakstīts “mācību iestādēs aizliegta tādu mācību līdzekļu un citu materiālu izmantošana, kā arī to izplatīšana, kuri var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko attīstību“.

No Krievijas likuma: “информационная безопасность детей – состояние защищенности детей, при котором отсутствует риск, связанный с причинением информацией вреда их здоровью и (или) физическому, психическому, духовному, нравственному развитию“.

Quo vadis, Latvija?

Screen Shot 2015-03-26 at 18.08.56

Bet, lai dzīve būtu pavisam interesanta, vēl bargākus pasākumus nepiedienīga rakstura materiālu izmantošanai skolās plāno Krievijas pretstatvalstī – Amerikā, Kanzasā. 

Viena atbilde “Kur savu tikumības likumprojektu nošpikoja Saeimas deputāte?

  1. Atpakaļ-paziņojums: Latvijas blogāres apskats #43 (23.03.-29.03.).baltais runcis | baltais runcis·

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s