Sākam stādīt skolās aizliedzamo grāmatu sarakstu. Kas piedalās?

12.Saeimas deputāte J.Stepaņenko ir iesniegusi un Saeimas Izglītības komisija tālākvirzījusi likumprojektu, lai aizliegtu skolās tādus mācību līdzekļus, kas varētu traucēt bērnu tikumiskajai attīstībai. Pati komisija gan nelēma, kurš izvērtēs mācību līdzekļu tikumiskumu. Tātad- ikviens, arī es, drīkst vērtēt un skandalēt, ja atrod ko nepieņemamu. Tāpēc es vēlējos dot savu artavu un sākt ar grāmatām kas, manuprāt, rāda sliktu piemēru un traumē bērnus.

Screen Shot 2015-03-25 at 13.29.56

Mana favorīte, ir, protams, Blaumaņa novele par Kristīni un Edgaru (arī luga “Ugunī”). Ko šī luga bērniem māca? Pirmkārt, Kristīne, skaista, čakla meitene (pozitīvā varone) atgrūda strādīgo, godīgo, čaklo Akmentiņu, un izvēlējās Edgaru – dzērāju ar izlaidīgu seksuālo uzvedību. Šī luga rāda, ka pozitīvie varoņi seko emocijām (mīlestībai). Un ziniet, kur tas ved? Arī geji vēlas sekot mīlestībai, un dzīvot kopā ar cilvēku, kas izraisa iekāri. Un Kristīne izvēlējās tieši to – labi apzinoties, ka Edgaru nepārmainīs un “noliek savas vieglās dienas“. Vai mēs gribam bērnam mācīt, ka jāseko mīlestībai un savām jūtām, nevis atbildīgai un pareizai dzīvesbiedra izvēlei? Un ka jāizvēlas puisis ar izlaidīgu dzīvesveidu?

Otrs aizliedzamais darbs, neapšaubāmi, ir Mērnieku laiki. Kad lasīju to skolā, man šķita, ka Liena un Kaspars ir pozitīvie tēli (pretēji citiem, kas bija diezgan merkantili, zaglīgi u.c.). Lienai no Kaspara bija ārlaulības bērns -bet mums taču jānostiprina bērnos apziņa, ka pozitīvo varoņu pareizā izvēle ir laulība, sk. grozījumu 10.1). Ko vēl šie Mērnieku laiki bērniem māca? Ja Liena nebūtu ietiepīgi sekojusi savai sirdij, būtu klausījusi audžumāti, pieņēmusi blēdīgā Prātnieka bildinājumu, būtu dzīva un lepna saiminiece. Tie, kas nekrāpj un nešmaucas, ir dīvaiņi, kas dzīvē pazaudē. Ko vēl?

Uguns

Vai mēs varam uzticēties pedagogu izglītībai, un profesionalitātei, lai izvērtētu, kurus mācību līdzekļus klasē vēlams izmantot? Manuprāt, nē, jo vai tad vajadzētu šādus grozījumus? Tāpēc skolās drīkst būt tikai apstiprināti mācību līdzekļi, un pasarg dievs, ja kādā no tiem ir minēti vārdi sekss vai homoseksuāls, jo tā ir tīrākā propoganda, šādas novirzes bērniem nav jāzin. Morālās relativitātes vai relatīvās morāles laikmetā (neatceros, kāds tieši bija Ingunas Rībena jaunsalikums), kad zuduši agrākie orientieri (?), mēs nedrīkstam riskēt.

Starp citu, ASV ir mormoņu sekta, kur skolā ir tikai viena grāmata – Mormoņu bībele. Mums arī tā vajadzētu! Tikai arī Bībeli vajadzētu cenzēt – cik atceros, senajos laikos, kad ar orientieriem viss bija kārtībā, Bībele bija latīniski, jo garīdzniecība uzskatīja, ka nenobriedušiem bauru prātiem tā nav paredzēta.

2 atbildes “Sākam stādīt skolās aizliedzamo grāmatu sarakstu. Kas piedalās?

  1. Atpakaļ-paziņojums: Pievienojies Cenzūrai.Nē! | Cenzūrai nē!·

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s