Dīvaini. Saeimā ierosina likumprojektu, kas būtu pa prātam Putinam. Citi fīreri arī nesmādētu.

Pirms gada Krievijā pieņēma likumu pret homoseksuālisma propogandu. Pēc tā laika daudz kas ir noticis – domāju, notikumi Krievijā satrauc ikvienu no mums.

Bet … jau pirms kāda laika tika baumots, ka Latvijā tiek gatavots likums pret seksa propogandu – proti, papildināt Bērnu tiesību aizsardzības likuma pantus, par to, ka bērnu izglītības iestādēs jāaizliedz seksuālo attiecību popularizēšana. Runas bijušas pamatotas, un likumprojekts ir iesniegts Saeimā.

Vai jūs ziniet, kas ir seksuālo attiecību popularizēšana bērnu vidū un esat ar to sastapušies bērnu izglītības iestādēs? Man nav gadījies. Bet – likumprojekta anotācijā ir teikts, ka “Nav (ne)pieļaujama mērķtiecīga bērnu un pusaudžu seksualizācija izglītības sistēmā, kas tiek slēpta zem dzimumu līdztiesības, cilvēktiesību, homofobijas, drošumspējas, veselības mācības vai kāda cita aizsegā.

Kas tas ir? Manuprāt, ļoti tuvu Krievijas geju antipropogandas likumam. Un – ļoti bīstami, jo veicinās seksuālo analfabētismu. Tas nozīmē, ka atbildi uz bērna jautājumu, skaidrojumu, informāciju par veselību vai cilvēktiesībām var interpretēt kā seksualizāciju vai seksuālo attiecību popularizēšanu. Bet šādus jautājumus bērni var uzdot, ne tikai runājot par veselību, bet arī bioloģijā (ko tie tauriņi dara?) un literatūrā? Ar kādu iztēli jābūt apveltītam, lai iedomātos, ka mācot bērnam rūpēties par sevi, savu ķermeni, savu veselību, kāds varētu iedomāties bērnu “seksualizēt“? Starp citu, Romeo un Džuljeta ir visai kaitīga luga nenobriedušiem pusaudžu prātiem, lūdzu, nepieminiet Šekspīru skolā!

Un, kā jau parasti – anotācijā ir arī teikts, ka konsultācijas nav bijušas, jo likumprojekts šo jomu neskar. Ko neskar? Šis likumprojekts nevienu neskar? Tad kāpēc tas ir vajadzīgs?

Taurini

3 atbildes “Dīvaini. Saeimā ierosina likumprojektu, kas būtu pa prātam Putinam. Citi fīreri arī nesmādētu.

  1. Atpakaļ-paziņojums: baltais runcis Latvijas blogāres apskats #16 (15.09.-21.09.). | baltais runcis·

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s