Dzīve kā zebras dibens. Personīgais Zabriski skats

Pavisam īsi. Dzīve kā zebras dibens. Gaišais mijas ar tumšo. Vakarā saņem ziņu, ka viens no Taviem projektiem atbalstīts, un nākamajā rītā uzzini, ka muļķīgas kļūdas dēļ vari zaudēt divu mēnešu darbu. Un tas ir tikai par darbu. Ir jau arī citas problēmas, neveiksmes, nelaimīga iemīlēšanās, šķiršanās, slimība.

Brīdī, kad esi zebras tumšajā joslā, svarīgi saprast, ka tā ir tāpēc, lai spēcīgāk izjustu gaišo. Ēnas ir viens no mākslinieku cunftes lielākajiem palīgiem izteiksmīgu darbu radīšanā. Memento more uzdevums ir paspilgtināt dzīves izjūtu. “Atklājot, ka dzīve ir īsa, vēža diagnoze var atdot dzīvei īsto garšu“*. To teicis cilvēks, kam 30 gadu vecumā atklāja vēzi un prognozēja vēl tik vienu gadu dzīves.

Un tā mēs atnākam pie Zabriski punkta. Rāpjoties no vienas ielejas uz krokas virsotni, lai atkal fiksi nošļūktu lejā, diez vai varam apbrīnot tā skaistumu un ēnu spēles. Skatu var izbaudīt tikai tie, kas spēj pacelties virs tā. Savukārt zināšanas par reljefa īpatnībām palīdz izdzīvot to brīdi ielejā, un nezaudēt galvu un sirdi, uzkāpjot virsotnē.

Zabriskije point

Zabriski punkts. Nāves ieleja. ASV.

Iespējams, mums katram ir sava metode, kā uzzināt vairāk par reljefu un spēt uz Zabriski skatu paraudzīties no malas. Bet – viennozīmīgi – ir krietni vieglāk dzīvot, ja mākam.

*Anticancer, Deivids Servens – Šreibers

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s