Uzmācīgas idejas. Kaķēnu dumpis un jaunie, skaistie vārdi

Mana labā īpašība ir neatlaidība. Kaitinošais “neatlaidības” pavadonis ir uzmācība. Mani nomoka uzmācīgas idejas, un viena no tādām (kā redzat no maniem ierakstiem) ir Pussy Riot un Latvija.

Proti, mani izbrīna lietas, kas satrauc prātus LV un rod atspoguļojumu medijos. Pirms kāda laika pukstēju par to, ka nebija rakstu par Pussy Riot, lai gan ārzemju preses lielie izdevumi ziņas par kaķēnu dumpja tiesas prāvu lika titullapās. Toties ir viena cita ziņa, kas izpelnījusies milzu ievērību gan no mediju, gan citu ļaužu puses: un tas ir neordinārs jaunas partijas pieteikums un trīs personu solījums mainīt savus vārdus, lai gan – abas lietas ir likumīgas, un nevienu neapdraud. Pilsoņu tiesības organizēties, pilsoņu tiesības mainīt savu vārdu, ja ir attiecīgs pamatojums. Iedvesmas dzīti, puse čiepstētāju manā tviterstraumē pielaikoja savu jauno, skaisto vārdu un priecājās par to labskanību. Nu labi, būsim godīgi: vīpsnāja.

Skumdina, un tieši skumdina abu gadījumu salīdzinājums. Gribi troksni Latvijā ne no kā – atļaujies vien rīkoties neordināri, un mediji un kompetentie “eksperti” paši sacels ažiotāžu,  kamēr – Pussy Riot gadījumā – populāri latvieši atturējās izpausties, jo “nezinot” patiesos nodomus, un “kas aiz tā slēpjas“. Varbūt Lielais Brālis? It kā mēs te visi labi zinām, kas “slēpjas” aiz jaunās partijas un jaunajiem vārdiem.

Arvienuvārdusakot. Nesaprotu, kāpēc atsevišķas darbības Latvijā rada troksni un vēlmi komentēt un izteikties, citas – ne? Nu labi, retorisks jautājums.

Viena atbilde “Uzmācīgas idejas. Kaķēnu dumpis un jaunie, skaistie vārdi

  1. Diemžēl atšķirība starp jēdzieniem ‘neordināri’ un ‘stulbi’ bieži vien ir visai netverama. Citiem vārdiem sakot – kas vienam neordināri, tas citam stulbi. Tāpēc nav ko brīnīties, ka sajūsmas vietā kāds saņem trokšņainu negāciju lavīnu…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s