Spēja būt šeit un tagad

Nu, tātad. Atkal atradu rakstu par sevi: Living in the moment really does make people happier. Pavisam īsi – psihologi ir secinājuši, ka cilvēki tikai pusi no laika pilnībā velta sava tiešajai nodarbei, un šī sapņošana gaišā dienas laikā padara tos mazāk laimīgus.

Es to daru. Sapņoju. Gandrīz vienmēr, kaut ko darot, es paralēli daru ko citu. Līdz šim man likās, ka tas ir talants – darīt vairākas lietas vienlaicīgi. Man nekad nebija ienācis prātā, ka šī spēja varētu ietekmēt manu laimes sajūtu. Un, būsim godīgi, manu efektivitāti tas neceļ. Sen jau par to esmu pārliecinājusies: visefektīvākā es esmu tad, kad esmu pilnībā aizrāvusies un ierakusies uzdevumā.

Tātad, palēnītēm sākšu no šī paraduma tikt vaļā. Pirmais mēģinājums ir šodienas pusdienas. Man nepatīk ēst vienai pašai, tāpēc vienmēr sameklēju kādu kompāniju, ja ne cilvēku, tad grāmatas, vai avīzes, vai arī twitter paskatā.

Šodien ēdu viena pati. Kā apsēžos, roka pasniedzas pēc telefona. Nē, es to pamanu un nolieku telefonu prom. Es tagad ēdīšu un izbaudīšu ēdienu. Ļoti apzināti ēdu un izgaršoju. Ņamm! Man tas patiešām patīk. Sen nebiju ēdusi tik garšīgi. Attopos, plānojot savu darba dienu. Nē, tā nebija sarunāts! Es pievēršos atkal ēdienam. Ir tiešām garšīgi. Pēc brīža attopos savā blogā. Pardon, tā arī nebijām vienojušies! Apzināti atgriežos pie ēdiena.

Jā, ko darīt ar prātu, ko esmu pieradinājusi klejot neceļos? Pēcpusdienā nenoturos un seminārā pabrīžam ieskatos twiterī un internetā. Pie tam – es taču ar vienu ausi dzirdu, kas notiek! Mānīgi, vai ne?

Tātad – es turpinu! Ēdīšu bez mākslīgas kompānijas un ķeršu savu prātu neceļos. Es ceru, ka spēšu to pieradināt pie kārtības. Un ceru, ka prāta klejošana nav ģenētiski iemantota, tas ir, nemaināma īpašība.

Prātā ienāk vēl viena doma – arī Lisa Gilberte savus ceļojumus sāka ar Itālijas virtuves izbaudīšanu. Varbūt ēdiena izbaudīšana ir viens no vieglākajiem vingrinājumiem “šeit un tagad” apgūšanai?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s